ААК Футрола за iPad – 10.2″

69.457 ден

Футрола за iPad што го трансформира iPad-от во посветен AAК уред со комбинирање на сите клучни функции на едно место.

Достапно по нарачка

Димензии: 25.908 cm (10.2″) – одговара на iPad 10.2 (7-ма, 8-ма или 9-та генерација)


Овој REHA адаптер беспрекорно го трансформира iPad во посветен AAK уред. Има сè што би се очекувало од AAК уредите со врвни перформанси: јасен и гласен звук, поврзувања за следачи на очи, заштитници, прекинувачи, држач за брзо позиционирање, максимална преносливост и вграден универзален конектор за уред за REHAdapt системите за монтирање – сè во една заштитна кутија.
Во комбинација со опсегот на апликации на iPad, REHA адаптерот нуди бескрајни можности, флексибилност и леснотија на користење за корисниците на AAК.

Карактеристики:

  • REHA адаптерот е заштитно куќиште дизајнирано за широка секојдневна употреба. Има цврст дизајн и е направен од армирана пластика, дополнително обезбедувајќи голема заштита за iPad уредот со гумени браници кои ги апсорбираат ударите од сите страни.
  • Магнетниот кабел за полнење обезбедува не само самопорамнување при поврзувањето, туку и осигурува дека REHA адаптерот не може да се извлече или влече со кабелот.
  • Висококвалитетниот звук се постигнува со еден голем интегриран звучник сместен на задната страна на уредот. Со оптимизираниот гласен и јасен звук, REHA адаптерот е погоден за користење во училница.
  • Гумираните копчиња за подесување на јачина на звук се секогаш достапни, а аголот на звучникот е оптимизиран за максимални перформанси во сите позиции: без разлика дали REHA адаптерот е рамно поставен на маса, исправен или прикачен на REHAdapt системот за монтирање.
  • Има долготрајна батерија, скоро двојно повеќе од таа на iPad и овозможува безгрижно користење.
  • Вклучува интегриран држач кој нуди континуирано прилагодување до агол на наклон од 45°. Кога е поставен рамно на маса, вградениот алуминиумски потпирач (кој што може да се отстрани) овозможува ергономски пристап под агол од 10°.
  • REHA адаптерот располага со софистициран систем за ремени за рамо што никогаш нема да се извитка. REHA адаптерот може да лежи рамно на површина без да се ниша дури и кога ременот е прикачен. Рачката е широка и гумена за удобно држење, што го олеснува носењето и складирањето.

Пристапност:

  • Иновативните заштитници направени од плексиглас со дебелина од 5 mm може да се кликнат на своето место без потреба од дополнителен држач или велкро. Овој уникатен систем може да се постави на три различни нивоа на притисок за подобро да одговара на потребите на клиентот: лесен (без алатки), полутраен или постојан (потребни се алатки за отстранување).
  • Вклучува интегрирани приклучоци од 3.5 mm за поврзување до два прекинувачи за скенирање на екранот.
  • Има две точки за прицврстување на дополнителна опрема за пристап, како што се следачи на очи или глувчиња за глава. Точките за прицврстување – лоцирани на врвот и на дното на уредот – нудат неограничена флексибилност за прикачување дополнителна опрема.

iPad не е вклучен

 

Поставки за колачиња (cookies)​

Неопходни колачиња (Necessary cookies) – секогаш активни

Неопходните колачиња помагаат една веб-страница да биде употреблива со овозможување на основните функции, како навигацијата низ страницата, употребата на кошничка за купување (shopping cart), наплата и сл. Без овие колачиња, веб-страницата не може да функционира правилно.

Со користење на нашите услуги, се согласувате да користиме неопходни колачиња. За повеќе информации прочитајте ја политиката за колачиња или политиката за приватност.