Футрола за iPad со звучници (Tobii) – 10.2″, сива

63.062 ден

Совршено скроена футрола за iPad со вградени звучници и цврст дизајн – трансформирајте го вашиот iPad во вистински комуникациски уред.

Достапно по нарачка

Димензии: 27.178 cm x 19.558 cm x 5.08 cm (погдна за 10.2″ iPad од 7-ма, 8-ма и 9-та генерација)
Тежина: 726 g
Приклучоци: 2 x 3.5 mm, USB-C


Футрола за iPad специјално дизајнирана за алтернативна и аугментативна комуникација (ААК). Опремена со два екстра гласни звучници, ергономски и издржлив дизајн, оваа футрола обезбедува сигурно комуникациско решение за корисниците на iOS преку трансформирање на iPad-от во вистински ААК уред.
На футролата се вградени рачка и држач, а работи на батерија на полнење која овозможува 8 часа користење по целосно полнење од 4 часа.

Боја

Сива

Поставки за колачиња (cookies)​

Неопходни колачиња (Necessary cookies) – секогаш активни

Неопходните колачиња помагаат една веб-страница да биде употреблива со овозможување на основните функции, како навигацијата низ страницата, употребата на кошничка за купување (shopping cart), наплата и сл. Без овие колачиња, веб-страницата не може да функционира правилно.

Со користење на нашите услуги, се согласувате да користиме неопходни колачиња. За повеќе информации прочитајте ја политиката за колачиња или политиката за приватност.